Raonić u četvrtfinalu Štutgarta - Admiral Bet SPORT

Raonić u četvrtfinalu Štutgarta

Marko Đinđić

Kanađanin Miloš Raonić nastavlja sa sjajnim partijama u Štutgartu.

U osmini finala ATP turnira u Nemačkoj, koji se igra na travnatoj podlozi, Miloš je savladao Francuza Žoa Vilfreda Congu – 6:4, 6:7, 7:6.

Ponovo je servis bio glavno oružje Raonića, pošto nijednom nije dozvolio protivniku da mu ga oduznem, a igrali su tri seta. Conga je već na startu meča ispustio svoj servis, pa je bilo jasno da će Raonić rutinski održavanjem svojih servis gemova stići do vođstva.

Drugi set otišao je u taj-brejk, nismo videli nijednu brejk loptu, a uspešniji je bio Conga, koji je napravio ključni mini brejk u 12. poenu. U trećem setu je bio opasniji Conga, imao je četiri brejk lopte, ali sve ih je spasio Raonić i otišlo se u taj-brejk. A tamo je od rezultata 1:1, Raonić osvojio šest vezanih poena i prošao u četvrtfinale.

Naredni protivnik biće mu Mađar Marton Fučovič.