Malaga dva puta vodila, ali Deportivo je bliži elitnom društvu - Admiral Bet SPORT

Malaga dva puta vodila, ali Deportivo je bliži elitnom društvu

Dušan Ninković

Počeli su i Španci da vode odlučujuće bitke za plasman u elitu. Dok je ostatak fudbalske Evrope završio sezonu, jedno mesto u La Ligu je upražnjeno.

Četiri tima će se nadmetati za tu poziciju, a prvi meč prvog polufinalnog para pripao je Deportivu. tim iz La Korunje je na svom terenu savladao Malagu (4:2), nakon velikog preokreta.

Prvi gol na meču viđen je već u 18. minutu i bio je delo Luisa Ernandeza. Šok za navijače na popularnom "Riazoru", nisu očekivali da gosti prvi stignu do prednosti. Karlos Fernandez je samo tri minuta kasnije poravnao rezultat, ali je Malaga do odlaska na odmor još jednom tresla mrežu domaćin. Taj pogodak bio je delo Havija Ontiverosa.

Drugi deo igre i druga priča. Iako su gosti imali rezultat kojim bi bili više nego zadovoljni, Deportivo nije odustao. Spremni da se izbore makar za egal pred drugi meč u ovoj "polufinalnoj" seriji, igrači Deportiva su krenuli ofanzivnije i organizovanije.

Kartabija je dva puta u prvih dvadesetak minuta nastavka bio asistent. Prvo je pogodio Pedro, za rezultatsko poravnanje, a zatim i Fernandes. Njegov drugi gol na meču je bio dovoljan za prvu prednost domaćih. Borha Vale je postavio konačnih 4:2 i to sada već izgleda kao lepa zaliha pred revanš.

Drugi meč ovih timova se igra u subotu. Sutra ćemo na terenu videti ekipe Majorke i Albasetea, koje će se odigrati svoj prvi meč u ovom dvomeču. Pobednici dvomeča će se boriti za mesto u španskoj eliti.