Drama u završnici, Zagorac trojkom doneo izjednačenje u finalu! - Admiral Bet SPORT

Drama u završnici, Zagorac trojkom doneo izjednačenje u finalu!

Marko Đinđić

Košarkaši Partizana izjednačili su u finalnoj seriji!

Crno-beli su do pobede došli trojkom Radeta Zagorca sekund pre kraja utakmice – 73:72.

Utakmica je počela tvrdo, pošto smo videli samo deset poena u prvih minuta, uz veliki broj promašaja u šutu za tri poena. Ništa bolje nije bilo ni do kraja četvrtine, videli smo 16 uzastopnih promašaja za tri poena, a Ognjen Jaramaz i Nikola Janković su vezanim poenima doneli Partizanu +8 na kraju prve četvrtine. Zvezda je igrala loše napadački i ubacila je samo devet poena u prvih deset minuta.

Kej Si Rivers na startu pravi seriju 4:0, spušta na minus četiri, ali Partizan do prvog dela druge četvrtine održava prednost, koja je varirala između šest i osam poena. Igralo se u serijama, Zvezda je sa 6:0 stigla do minus tri, ali su se crno-beli ponovo vratili na +7. Imao je Partizan i dvocifrenu prednost, a posle prvih 20 minuta igre bilo je +7 za domaćina.

Milan Tomić upalio je mašinu u trećoj deonici i Zvezda serijom od 12:0 stiže do preokreta, dok Partizan nije uspevao da se sastavi. Vanja Marinković, najbolji igrač Partizana u prošloj utakmici, brzo je zaradio četvrtu ličnu grešku i crno-beli su se našli u problemu. Zvezda je krenula da pogađa sve, imala je plus šest i olako je Partizan ispustio veliku prednost koju je gradio u prvih 20 minuta. Na kraju treće deonice bilo je +4 za Zvezdu.

Pejdž i Janković izjednačili su rezultat na startu četvrte četvrtine, Zvezda je bila u problemu pošto se Ognjen Dobrić povredio, ali su se crveno-beli ipak odlepili na +5. Izjednačio je Partizan, Ristić je doneo Zvezdi novu prednost, i u prvoj polovini poslednjeg kvartala igralo se koš za koš. Dušan Ristić igrao je odlično, ali je zaradio petu ličnu grešku četiri minuta pre kraja. Parket je napustio i Vanja Marinković zbog pete lične, a Zvezda je otišla na +5. Pejdž je ponovo "vukao" Partizan i vratio ga na minus dva, minut i po pre kraja. Janković je ukrao loptu Davidovcu, dodao je do Zagorca, koji donosi izjednačenje polaganjem. Dobili smo pravu dramu u završnici.

Odžo je fauliran 44 sekunde pre kraja i dobio je dva slobodna bacanja i realizovao je oba. Međutim, na drugoj strani Odžo faulira Jankovića, koji pogađa uz faul, i Partizan 29 sekundi pre kraja utakmice traži tajm-aut. Janković maši bacanje, a na drugoj strani Faje pogađa za vođstvo i Partizanu je ostao napad i još šest sekundi na satu. Rade Zagorac pogodio je trojku za pobedu Partizana.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Markus Pejdž sa 19 i Nikola Janković sa 13 poena.

U poraženom sastavu istakli su se  Mo Faje sa 14, Dejan Davidovac sa 11 i Bili Beron sa 10 poena.