SP (Ž): Minimalna pobeda Holandije, Švedska se mučila, Amerikanke postigle 13 golova protiv Tajlanda! - Admiral Bet SPORT

Marko Đinđić

Danas su odigrane tri utakmice na Svetskom prvenstvu za žene.

Žil Rord, nova fudbalerka Arsenala, postigla je pobedonosni gol za Holandiju u 92. minutu protiv Novog Zelanda, pa su Holanđanke minimalnim rezultatom stigle do prve pobede i čela grupe E. Očekivala se lakša pobeda, ali su se fudbalerke Novog Zelanda odlično branile.

Ista situacija bila je i u duelu Čilea i Švedske, gde su Šveđanke bile ogromne favoritkinje, ali su morale da se dobro pomuče da bi stigle do pobede od 2:0 (0:0). Aslani u 83. i Jagoni u 94. minutu postizale su pogotke, za prvu pobedu Švedske na ovom šampionatu.

A u drugoj utakmici grupe F, demoliranje Tajlanda – fudbalerke Sjedinjenih Američkih Država postigle su čak 13 golova!

Aleks Morgan postigla je pet pogodaka (12, 53, 74, 81. i 83. minut), Lavel je postigla dva (20. i 56. minut), Mjuis takođe dva (50. i 55. minut), dok su po jedan postigle Horan, Lapino, Pag i Lojd.