Ukrajina grabi ka Euru, Poljaci skoro pa stigli - Admiral Bet SPORT

Ukrajina grabi ka Euru, Poljaci skoro pa stigli

Nikola Bulatović

Odigrano je još 12 utakmica kvalifikacija za Euro 2020. Pred letnju pauzu Ukrajinci su ostvarili novi trijumf i u vrlo dobroj poziciji su da se nađu u završnici. Slično je i sa Poljacima, koji su u svojoj grupi već odmakli rivalima. Španija slomila Šveđane. Pobeda takozvanog Kosova u Bugarskoj.

U našoj grupi  Ukrajina je upisala treću pobedu u četiri odigrana meča. Po drugi put u tri dana selekcija Andreja Ševčenka pobedila je i sačuvala svoju mrežu. Nakon "petarde" protiv Srbije danas je minimalnim rezultatom savladan Luksemburg. Jedini gol na meču postigao je Jaremčuk u 8. minutu.

Ukrajina je prva u grupi B sa deset bodova.

Srbija je sa 4:1 pobedila Litvaniju u Beogradu.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Takozvano Kosovo povelo je u ranoj fazi meča, pa gubilo od Bugarske, pa okrenulo – 2:3. Prva tri boda za ovu selekciju.

Češka je na svom terenu savladala Crnu Goru sa 3:0. Posle smene Tumbakovića na klupi Sokolova sedeo je tandem Džudović – Leković, ali nije bilo leka protiv raspoloženih Čeha. Jankto je u 18. minutu pogodio za 1:0, a odmah na početku drugog dela autogol je postigao Boris Kopitović. Fudbaler Čukaričkog tako je zacementirao sudbinu svoje selekcije u Pragu. Konačnih 3:0 postavio je Patrik Šik.

Danska je bila bolja od Gruzije – 5:1, uz dva gola Dolberga i po gol Eriksena, Poulsena i Braitvajta.

Irska je zabeležila unapred upisanu pobedu i savladala Gibraltar, ali rezultatom koji je malo ko očekivao – 2:0. Brejdi se u 93. minutu potrudio da pobeda ne bude minimalna.

Španija je bila mnogo bolji rival od Švedske, a slavila je tek nakon dosuđenih penala u drugom delu. Kao i mnogo puta do sada sa bele tačke siguran je bio Ramos, a onda je bilo lakše Morenovoj ekipi. Još jedan jedanaesterac u gol je pretvorio Morata, da bi konačnih 3:0 postavio Oirazabal u 87. minutu utakmice.

Rumuni su lako i ubedljivo i to već posle 45 minuta slavili na Malti. Konačan rezultat bio je 1:3. Do prve pobede u grupi F došla je i Norveška, koja je golovima Johnsona slavila na Farskom ostrvima – 0:2.

Poljska je jednom nogom na Euru. Izraelci su sa četiri gola ispraćeni, a na tabeli stoji velikih 12 bodova iz četiri utakmice. Domaćine je u prednost doveo Pjontek:

U nastavku su Levandovski, Grosicki i Kadizior postigli još tri gola za ubedljivu pobedu. Poljska još nije primila gol u kvalifikacijama.

Četiri gola postigla je i Austrija na gostovanju Severnoj Makedoniji – 1:4 i tako upisala šesti bod. Slovenija je otišla korak dalje i pet puta zatresla mrežu Letonaca na gostovanju, bilo je 0:5.

U ovoj grupi Poljaci su već odmakli rivalima i imaju pet bodova više od Izraela, a šest od Austrije.