Srbija debitovala u novom dresu i stigla do ubedljive pobede - Admiral Bet SPORT

Srbija debitovala u novom dresu i stigla do ubedljive pobede

Dušan Ninković

Čekali smo da vidimo na delu te nove, plave dresove reprezentacije. Ako se po jutru dan poznje, biće berićetno.

Košarkašice su debitovale u novim dresovima. Prijateljski susret protiv Slovačke, u okviru priprema za Evropsko prvenstvu, rutinski su rešile u svoju korist. Veoma ubedljivih 93:60!

Marina Maljković je u "Vizuri" ukazala šansu svim igračicama iz protokola, a rezultatske nizvesnosti nije bilo. Posle prvih deset minuta je bilo +6 za naš tim, a na poluvremenu čak +23. Prednost je rasla i u drugom delu, a Slovakinje nisu bile bolje ni u jednoj četvrtini.

Dabović je ubacila 13 poena, Milić i Bruks su dodale po 12, a Topuzović se zaustavila na 11. U poraženom timu su samo Balintova i Orožova imale dvocifren učinak.