Falkao i Golovin heroji Kneževine, Lion overio mesto u kvalifikacijama za elitu - Admiral Bet SPORT

Falkao i Golovin heroji Kneževine, Lion overio mesto u kvalifikacijama za elitu

Nemanja Đorđević

Posle pretposlednjeg, 37. kola Lige 1 ostala je samo još jedna nepoznanica – ko će uz Gengan i Dižon u drugu ligu Francuske.

Monako je napravio ogroman korak da to ne bude upravo on, savladavši direktnog konkurenta Amijen – 2:0 (1:0).

Trijumf je najavio Radamel Falkao Garsija u 26, da bi ga Andrej Golovin potvrdio u 82, pa "Kneževi" sada imaju 36 bodova na 16. mestu, jedan više od Amijena, a tri od Kaena koji je u zoni ispadanja.

Monaku će i za matematički ostanak u eliti biti dovoljan i bod na gostovanju Nicu u narednom kolu, iako Kaen može da ih pretekne samo ukoliko ubedljivo slavi nad Bordoom, uz isti takav poraz tima sa stadiona "Luj II" na "Azurnoj obali".

U Francuskoj se gleda gol-razlika, kategorija u kojoj je Monako u plusu sedam pogodaka.

Pomogao im je i Olimpik iz Liona, koji je deklasirao upravo Kaen 4:0 (0:0), obezbedivši ujedno sebi mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Gosti su izdržali do poluvremena, pošto je Musa Dembele promašio penal sredinom prvog dela igre, ali su se onda, u razmaku od 49. do 74. minuta, redom u strelce upisivali Memfis Depaj, Maks Korne, Dembele i ponovo Depaj.

Sent Etjen je takođe kao domaćin bio bolji od Nice 3:0 (1:0), ali će "Zeleni" ipak morati da se zadovolje Ligom Evrope naredne sezone.

Novi/stari šampion Pari Sen Žermen je pogocima Anhela di Marije, Edinsona Kavanija i dva Kilijana Mbapea poslao Dižon u drugu ligu, dok je Olimpik iz Marseja posle preokreta dao pet golova Tuluzu na "Munisipalu" – 5:2 (1:1).

U preostalim susretima, Ren je slavio kao gost protiv Strazbura 2:0 (1:0), Lil je navijačima u sezoni za pamćenje priredio novi spektakl "petardom" protiv Anžea 5:0 (2:0), Rems je upisao minimalac u Bordou 1:0 (1:0), dok su Monpelje i Nant podelili bodove – 1:1 (0:1).