Krajinović zakazao srpsko četvrtfinale - Millennium sport

Krajinović zakazao srpsko četvrtfinale

Marko Đinđić

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale Čelendžera u nemačkom Hajlbronu.

Protivnik Krajinovića u osmini finala bio je Kanađanin Piter Polanski, kojeg je Filip savladao u dva odigrana seta bez većih problema – 6:3, 7:5.

Krajinović je na startu prvog seta napravio brejk, koji je održavao do kraja prvog dela igre, a imao je i tri prilike da završi ranije set, ali je Polanski uspeo da izdrži i osvoji tri gema. U drugom setu je Polanski prvi došao do brejka, vodio je 4:1, ali se Krajinović vratio i izjednačio rezultat. Ključni brejk napravio je u 11. gemu, nakon čega je odservirao za pobedu i stigao do četvrtfinala.

U četvrtfinalu ćemo gledati srpski duel, pošto će se za plasman u polufinale boriti Filip Krajinović i Viktor Troicki.