Šok u Jorkširu: Lampard nadmudrio Bijelsu, Derbi ide na "Vembli"! - Millennium sport

Šok u Jorkširu: Lampard nadmudrio Bijelsu, Derbi ide na "Vembli"!

Stefan Cvetković

Šest golova, preokret, dva crvena kartona, meč kakav samo engleski fudbal može doneti.

Pisali smo u najavi da je pravi spektakl tek pred nama, jer plej-of nikada ne razočara, a u ovih nedelju dana koliko traje, u to nas je uverio.

Lids je slavio u Derbiju, imao gol prednosti na "Eland Roudu", sve je ukazivalo na to da će Lids lako u finale i na megdan Aston Vili, međutim, Lampard je pretrpeo tri poraza od Bijlse ove sezone, ali ne i četvrti. "Ovnovi" prave neverovatan preokret, odigrali su jedno od najboljih poluvremena u sezoni i slavili sa 2:4 (1:1) i ukupnim rezultatim 3:4 prošli u finale.

Stjuart Dalas je odigrao odličan susret, bio dvostruki strelac u domaćem timu. Svoj konto je otvorio u  24. minutu nakon što je prvi došao do jedne lopte koja se odbila od stative.

Lids je sve držao pod kontrolom u tim trenucima, ipak, trenutak koji je verovatno umnogome oblikovao dalji tok meča dogodio se u poslednjem minutu prvog dela.

Derbi Kaunti gotovo ni iz čega dolazi do izjendačenja. Liam Kuper i Kiko Kasilja se nisu sporazumeli, prave kardinalnu grešku i poklanjanju Džeku Meriotu šansu da zatrese mrežu.

Posle samo 35 sekundi na startu drugog dela usledio je novi šok. Mejson Maunt donosi prednost gostima. Nokaut domaćima gosti su zadali 12 minuta kasnije. Janson obara Beneta, Entoni Tejlor pokazuje na belu tačku, a Hari Vilson je bio precizan za 1:3!

Lids je uspeo malo da dođe sebi i preko Stjuarta Dalasa u 62. minutu smanji. Odlično su Mateuš Klih i Dalas kombinovali po levoj strani i levi bek Lidsa dolazi do drugog gola na meču.

Derbi je nastavio sa napadima, bio je bliži novog golu, imao stativu. Gaetano Berardi je u 78. minutu znatno olakšao posao gostima nakon što je zbog neopreznog starta dobio drugi žuti karton u samo devet minuta. Lids je sa desetoricom kapitulirao i četvrti put.

Štoper Ričard Kio, neko ko je toliko puta bio osporavan i košta svoj tim jedne promocije kada je pre nekoliko godina prosto poklonio gol Zamori i put u Premijer ligu KPR-u, krenuo je napred, kombinovao sa Mautom i uposlio Meriota koji prelepo zavšrava akciju za 2:4 i potpuni muk na "Eland Roudu".

U finišu su i gosti ostali sa desetoricom zbog isključenja Skota Malouna, ali je rezultat ostao nepromenjen. Finale je na programu u ponedeljak 27. maja na "Vembliju".