Aston Vila nakon penal drame ide na "Vembli"! - Millennium sport

Aston Vila nakon penal drame ide na "Vembli"!

Marko Kulić

Poznat je prvi finalista plej-ofa za popunu Premijer lige. Na "Vembliju" će u finalu igrati Aston Vila. Utakmica je nakon 120 minuta završena rezultatom 1:0 za VBA, pa je otišla u izvođenje jedanesteraca gde je bila bolja Aston VIla.

Kada je sam meč u pitanju, do prvog gola nismo videli mnogo toga sadržajnog. Bilo je ritma, ali bez konkretnih prilika. Zatim je u 29. minutu jedan aut promenio sve. Sjajno izveden aut iskoristio je Kreg Doson koji je fenomenalno skočio i sproveo loptu u mrežu gradskog rivala.

Meč je mogao da krene ispočetka, jer ovde nema pravila gola u gostima, a VBA je prvi meč izgubio u gostima rezultatom 2:1. Do kraja prvog poluvremena nije bilo pravih prilika iako je Aston Vila imala jednu veoma dobru situaciju iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila živi zid Vest Bromvič Albiona.

U sličnom ritmu je išlo i drugo poluvreme, ali je Aston Vila polako sezala obruč ka golu domaćina. To je dovelo do isključenja Krisa Branta u 80. minutu i tada su krenula prava uzbuđenja. Opet je Aston VIla imala slobodan udarac iz izgledne pozicije i nije uspela da ga iskoristi.

VBA se u potpunosti opredelio za očuvanje 1:0 i jedanaesterce u kojima bi pokušao da izbori finale, dok je Aston Vila želela da materijalizuje igrača više. U tim okolnostima se u dodatnih pola sata istakao golman Sem Džonston. Vila je želela gol koji bi je uveo u finale, ali meč je otišao u produžetke. I u dodatnih 30 minuta na visini zadatka bio je Džonston.

Aston Vila je imala apsolutnu inicijativu, ali je Džonston bio siguran u nekoliko izglednih situacija za nekadašnjeg šampiona Evrope. Gostujući tim je bukvalno do poslednjeg momenta opsedao gol Vest Bromviča. Ipak, Vila nije uspela da izjednači rezultat i meč je otišao u penale.

Jedanaesterci (prvi šutao VBA):

Holgejt promašio/Hurakan pogodio

Egazi promašio/Jedinak pogodio

Adarabio pogodio/Griniš pogodio

Gibs pogodio/Adoma promašio

Morison pogodio/Ejbraham pogodio – 4:3 za Aston VIlu nakon jedanaesteraca!

Sutra ćemo saznati i drugog finalistu, a borbu za ulazak u finale plej-ofa vodiće Lids i Derbi.