Veljković pomogao Bajernu, Augsburg se igrao sa drugoligaškim Štutgartom - Millennium sport

Veljković pomogao Bajernu, Augsburg se igrao sa drugoligaškim Štutgartom

Dušan Ninković

Zanimljivi mečevi i tri veoma neizvesna meča na početku 30. kola Bundesliga. Četvrti to uopšte nije bio, tamo je Štutgart doživeo pravi debakl pre nego što je ispraćen u drugu ligu. Ekipa Bajerna nekako sačuvala prednost na tabeli.

Počelo je trideseto kolo, a najviše pažnje bilo je upereno ka Minhenu. Tamo je Bajern dočekao Verder, u duelu ekipa koje su veoma efikasne ovog proleća. Nisu opravdali očekivanja, pa ćemo krenuti od meča sa najviše golova.

Augsburg – Štutgart 6:0

Već u 11. minutu susreta je domaćin stigao do prednosti pogotkom Kedire. Sedam minuta kasnije bilo je 2:0, a do odlaska na odmor se lopta još jednom našla u mreži. Igrači Augsburga nisu znali da stanu. Bilo je ovo bolno popodne za Štutgart koji je gotovo siguran putnik u drugu ligu.

Pogađali su domaći fudbaleri još tri puta u nastavku meča. Bilo je tu još dva gola u prvih 15 minuta nastavka, a zatim i konačnih 6:0 u 68. minutu. Tada su shvatili da je dovoljno i stali na kočnicu. Klub bogate tradicije nije zaslužio ovakav ispraćaj u niži rang.

Bajer – Nirnberg 2:0

Ekipa Bajera iz Leverkuzena je nastavila svoju borbu za Evropu i uspela je da novom pobedom stigne do pozicije šest. Po jedan postignut gol u oba dela igre, prvo Alarija, a zatim Kevina Volanda, bili su dovoljni da Nirnberg položi oružje.

Bajern – Verder 1:0

Značajnu ulogu na ovom meču imao je Miloš Veljković, ali njegova partija se neće pamtiti po dobrom. Posebno za navijače Borusije iz Dortmunda, koji su se nadali da bi Bajern ovde mogao da prospe bodove.

Srpski štoper je dobio dva žuta kartona, prvo u 28. minutu, a zatim i pola sata kasnije. Brojčanu prednost Bajern dugo nije uspevao da iskoristi. U Dortmundu je tinjala nada da će se ponovo oni pitati za titulu, ali je Niklas Sule pogodio mrežu gostiju iz Bremena.

Majnc – Dizeldorf 3:1

Jedini meč na kom su gosti danas postigli pogodak bio je ovaj odigran u Majncu. Već u prvom minutu je Mateta doneo prednost domaćima, ali je najbolji strelac gostiju izjednačio petnaestak minuta kasnije. Lukebakio je prvi igrač Fortune koji je u poslednjih 30 godina dao dvocifren broj golova u eliti.

Ipak, ulogu favorita u ovom meču Majnc je opravdao u kasnijoj fazi utakmice. Lukebakio je promašio penal koji je mogao da im donese prednost, a Onisimi i Mateta postavili su konačan rezultat.