Sosijedad se nije predavao, defanzivci Barseloni doneli pobedu - Millennium sport

Sosijedad se nije predavao, defanzivci Barseloni doneli pobedu

Dušan Ninković

Ako ste gledali uvodni deo ovog susreta, verovatno vam je ličilo da se nikada ništa neće desiti na meču. Pravu uspavanku su odigrali na početku Barselona i Real Sosijedad, ali su golovi stigli na vreme.

Pobeda od 2:1 za aktuenog lidera prvenstva stigla je teškom mukom. Oba pogotka za domaću ekipu večeras postigli su defanzivci, a gosti iz Baskije pokazali su se kao veoma tvrd orah. Da su tokom cele sezone igrali ovako, plasman bi sigurno bio bolji.

Neočekivano i neobično, kada je Barselona u pitanju, prvi gol je postignut nakon kornera. Centaršut u kazneni prostor, što takođe nije čest slučaj, pokupio je Lengle i loptu poslao iza leđa protivničkog golmana. Čini se u idealnom trenutku, taman pred odmor, da tamo bude mnogo mirnije.

Po prikazanoj igri, Sosijedad nije zaslužio da gubi nakon prvih 45 minuta, a pitanje je i da li su tokom celog meča bili lošiji rival. Naravno, svesni svojih mogućnosti, igrali su ono što se od njih očekivalo, ali su to odigrali veoma dobro.

Nagrada za dobru partiju stigla je kada je Huanmi zatresao mrežu domaćeg tima u 62. minutu. Čovek koji je u sjajnoj formi je postigao svoj treći gol na poslednja četiri meča, ali to nije bila prevelika uteha. Radost je trajala kratko.

Samo dva minuta kasnije, praktično u prvoj sledećoj akciji, Barselona je ponovo vodila. Strelac je ovog puta bio Đordi Alba, a i ovaj gol je bio neobičan. Pogodio je desnom nogom, nakon što je loptu uvukao ka sredini terena.

Nakon ove pobede Barselona ima 77 osvojenih bodova. Drugoplasirani Atletiko iz Madrida ima devet manje, a do kraja prvenstva je ostalo još pet kola. Praktično, titula je već u Barseloni, a zaposleni u klupskom muzeju mogu polako da počnu sa glancanjem mesta za novi trofej.