Samo u Rumuniji: Golman golčinom sa 40 metara doneo bod u poslednjoj sekundi! - Millennium sport

Samo u Rumuniji: Golman golčinom sa 40 metara doneo bod u poslednjoj sekundi!

Stefan Cvetković

Navikli smo da nam iz komšijske Rumunije stižu nesvakidašnji snimci, ali ovo do sada još nismo videli.

Za golmane nije nesvakidašnje da u poslednjim minutima meča odu u protivnički kazneni sa namerom da pomognu svom timu u postizanju gola. Mnogima je to polazilo za rukom i uspevali su da se upišu u listu strelaca. Ali, da li je neko to na način koji je uradio golman rumunskog trećeligaša Somuz Faltičenija?

U jučerašnjem duelu rumunske treće lige sastali su se CSM Pascani i Somuz Faltičeni, dva tima koja se nalaze iznad zone ispadanja.

Domaći su imali vođstvo od 2:1 i bili su nadomak velika tri boda, ali onda je usledilo nešto neverovatno.

Igrao se poslednji minut meča, gosti su imali slobodan udarac na nekih 40 metara od protivničkog gola. Izvođenje je preuzeo golman gostiju i dok su svi očekivali ubacivanje i centaršut pred sam gol rivala. On je umesto toga odlučio da uradi nešto drugo: Raspalio je po lopti is a 40 metara postigao golčninu koja je gostima donela zlata vredan bod.