Prekinut niz nepobedivosti - Zvezda pala na Banovom Brdu posle velikog preokreta! - Millennium sport

Prekinut niz nepobedivosti – Zvezda pala na Banovom Brdu posle velikog preokreta!

Marko Đinđić

Fudbaleri Čukaričkog dočekali su na Banovom Brdu Crvenu zvezdu u okviru drugog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Čuka je slavila nakon velikog preokreta – 3:2 (2:2).

Zvezda je već u šestom minutu došla do prednosti. Aleksa Vukanović je dobro probio po desnoj strani i ubacio oštru loptu na drugu stativu, gde je usamljen bio Marko Marin. Nemački internacionalac srpskog porekla bez problema je smestio loptu u mrežu za vođstvo crveno-belih.

Čuka je u 12. minutu imala priliku preko Birmančevića koji je šutirao preko gola, a dva minuta kasnije i preko Ognjena Mudrinskog, koji pogađa spoljni deo mreže. Zvezda se oslobodila pritiska i krenula u napad, pa je u 18. minutu nakon dobrog prodora Vukanović srušen u kaznenom prostoru domaće ekipe i sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo El Fardu Ben i bio siguran sa bele tačke za prednost Zvezde od 2:0.

Samo tri minuta kasnije, Čukarički smanjuje prednost. Stojanović je odličnim centaršutem pronašao Ognjena Mudrinskog, koji glavom smešta loptu u mrežu bivšeg kluba.

Čukarički je nastavio da pritiska Zvezdu, koja je imala nekoliko prilika iz kontra napada, i domaćin je u 37. minutu uspeo da izjedanči rezultat. Strelac je bio Stojanović.

Prvih 20 minuta u drugom poluvremenu igrao se mirniji fudbal – Zvezda je kontrolisala igru i pokušavala da probije odbranu Čuke, koja se skoncentrisala na kontra napade.

Simić je zamenio Bena i imao prvu pravu priliku u 64. minutu, ali je bio neprecizan.

I onda u 67. minutu Čuka dolazi do prednosti i potpunog preokreta. Bivši napadač Crvene zvezde Ognjen Mudrinski postiže drugi gol na meču nakon sjajnog centaršuta kapitena Čukaričkog Docića. Dva minuta kasnije Mudrinski je zamenjen.

Zvezda je mogla odmah do izjednačenja, ali je golman Stevanović nastavio da blista među stativama.

Crveno-beli su krenuli svim snagama u napad, kako bi došli makar do boda i nastavili niz nepobedivosti u domaćem šampionatu. Čuka se dobro odbranila i došla do velike pobede.