Fulam se kasno razigrao, Mitar sa bele tačke doneo pobedu; Lester odneo bod iz Londona, Votford rutinski protiv "fenjeraša" - Admiral Bet SPORT

Marko Đinđić

U terminu od 16:00 odigrane su četiri utakmice 35. kola engleske Premijer lige.

Fudbaleri Vulverhemptona i Brajtona odigrali su meč bez golova na "Molineu". "Galebovi" su osvojili važan bod u borbi za opstanak, a do njega su došli čvrstom odbranom tokom čitavog meča.

Celu utakmicu Brajton je igrao bunker i gotovo da nije prelazio na polovinu Vulvsa, što govori i podatak da nisu uputili nijedan udarac ka golu protivnika. Vulvsi su imali nekoliko prilika preko Dedonkera i Dijega Žote, ali sve je to odbranio sjajni Met Rajan.

Brajton sada ima četiri boda i utakmicu više od Kardifa koji je prvi ispod crte.

Votford je rutinski slavio na gostovanju Hadersfildu – 0:2 (0:0).

Đerar Delofeu nastavio je sa sjajnim igrama na gostujućim terenima, pošto je danas postigao oba pogotka za svoj tim. Lopta je došla do njega nakon uklizavanja domaćeg štopera, a onda je driblinzima podsetio na Ronaldinja protiv Čelsije pre 13 godina i na sličan način postigao gol.

Pobedu je overio u 80. minutu, kada je natrčao na odbitak.

Počasni pogodak za Hadersfild postigao je Grent u 93. minutu.

Fulam je posle devet uzastopnih poraza uspeo da ostvari dve uzastopne pobede. Slavili su neočekivano protiv Bornmuta u gostima, minimalnim rezultatom – 0:1 (0:0).

Neočekivano su bili bolji od "Trešnjica" na "Vitalitiju" tokom čitavog meča, a retko ko se naigra fudbala protiv Bornmuta u gostima.

Džek Simpson je u 53. minutu napravio penal, sudija je pokazao na belu tačku i odgovornost je preuzeo Aleksandar Mitrović. Mitar je poslao loptu u jednu, a golmana u drugu stranu i postigao svoj 11. gol u sezoni.

Vest Hem ni nakon tri uzastopna poraza nije stigao do pobede. U Londonu su remizirali sa Lesterom – 2:2 (1:0).

Prednost je u 37. minutu doneo Majkl Antonio, naravno udarcem glavom, nakon centaršuta Marka Nobla.

Poravnao je Džejmi Vardi u 67. minutu, pošto je fantastično ispratio centaršut Bena Čilvela i zavukao se iza leđa odbrani.

Prednost je doneo španski napadač koji je ovog leta stigao iz Arsenala – Lukas Perez. Šutirao je Pedro Obijang u 87. minutu sa dvadesetak metara, lopta je pogodila stativu, a Perez je natrčao na odbitak i smestio loptu u gol.

I kada su svi mislili da će Vest Hem upisati tri boda, na scenu je stupio Harvi Barns. 21-godišnji vezista iskoristio je sjajnu loptu Tilemansa i doneo bod "Lisicama" u 92. minutu.