Dzjuba doneo pobedu Zenitu u petom minutu nadoknade - Millennium sport

Dzjuba doneo pobedu Zenitu u petom minutu nadoknade

Marko Đinđić

Fudbaleri Zenita ostvarili su veliku pobedu na gostovanju Krasnodaru.

Ekipa iz Sankt Petersburga slavila je rezultatom 2:3 (1:1) i tako se odlepila na osam bodova razlike u odnosu na prvog pratioca Lokomotivu iz Moskve, koja je danas remizirala sa CSKA kod kuće u derbiju Moskve.

Artem Dzjuba na asistenciju Emilijana Rigonija u 19. minutu dovodi goste u vođstvo, nakon velike gužve u petercu domaćina.

Ignjatijev odlično reaguje nakon odbijene lopte Klesona u 26. minutu i poravnava rezultat u Krasnodaru.

Jaroslav Rakitski, koji je u poslednje vreme bio u centru pažnje zbog nekih stvari koje nemaju veze sa fudbalom, pokazao je u 66. minutu koliki je majstor fudbala. Postigao je fantastičan gol iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara razdaljine.

Krasnodar se borio da dođe do izjednačenja, Zenit se odlično branio, ali onda je na scenu stupio Maurisio Pereira. Napadač Krasnodara postigao je fenomenalan gol sa ivice šesnaesterca u 91. minutu i doneo poravnanje i mnogi su mislili na stadionu da je to i bod za Krasnodar.

Međutim, tu nije bio kraj. Sudija je produžio sedam minuta, a Zenit je dobio korner u 95. minutu. Oboa je uputio centaršut, a najviši u skoku bio je Dzjuba, koji glavom postiže pobedonosni gol za Zenit.

Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Zenit.