Bravo Dušane! Od 1:5 u prvom setu do preokreta i prvog finala Mastersa! - Millennium sport

Bravo Dušane! Od 1:5 u prvom setu do preokreta i prvog finala Mastersa!

Stefan Cvetković

Dušan Lajović nastavlja svoj san.

Srpski teniser upisao je rezultat karijere plasiravši se u finale Master turnira u Monte Karlu, svom prvom u karijeri.

Lajović je ovog popodneva bio bolji od ruskog tenisera Danila Medvedeva posle nestvarnog preokreta i slavlja sa 2:0 setovima – 7:5, 6:1, posle jednog sata i 36 minuta igre.

Medvedev je sa dva napravljena brejka poveo sa ogromnih 5:1 i činilo se da će Rus lako osvojiti prvi set. Međutim, tada se Lajović probudio i počeo da prikazuje odličnu igru.

Dušan je vratio dva brejka, došao do trećeg i serijom od šest osvojenih gemova preokrenuo rezultat i osvojio prvi set posle 62 minuta igre. Fantastičan niz poena srpski teniser je nastavio i na startu drugog seta. Duci dolazi do nova četiri gema u nizu, kompletira seriju od 10 osvojenih gemova u seriji i pravi veliku prednost od 4:0.

Medvedev je uspeo taj niz da prekine i dođe do gema. Lajović u narednom na svom servisu uzima novi gem, a zatim na servisu ruskog tenisera dolazi do dve meč lopte, gde koristi drugu za istorijski rezultat i plasman u finale Mastersa u Monte Karlu.