Novi kiks Reala, Zidanov tim sve dalje od drugog mesta - Millennium sport

Novi kiks Reala, Zidanov tim sve dalje od drugog mesta

Milovan Longinov

Real Madrid je ponovo kiksnuo, ovaj put je bod timu Zinedina Zidana otkinuo Leganes.

U poslednjem meču 32. kola La Lige, Leganes i Real Madrid remizirali su rezultatom 1:1, pa je tako Zidanova ekipa posustala u borbi za drugo mesto.

Zinedin Zidan je opet kombinovao u početnom sastavu, Geret Bejl je ostao na klupi, na kojoj nije bilo ni Serhija Ramosa ni Tonija Krosa.

Real nije blistao teško je dolazio do prilika, dok je Leganes strpljivo čekao svoju šansu i dočekao je u samom finišu prvog dela igre.

U 45. minutu, Silva se našao na pravom mestu i sa nekih 18 metara pogodio sam ugao nemoćnog Kejlora Navasa.

Real je morao da zaigra konkretnije u drugom delu i posle samo šest minuta Benzema je izjednačio rezultat. Francuz je iz drugog pokušaja, nakon odbrane golmana, naleteo na odbitak i pogodio prvi ugao za 1:1.

Real je do kraja imao loptu u svojim nogama, ali je i dalje teško stvarao šanse. Najbolju je u finišu propustio Marselo, koji je šutirao u prvi ugao, ali je na mestu bio golman Kueljar.

Leganes je u finišu uspeo da postigne gol, ali je on opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.

Real Madrid je ovako ostao na trećoj poziciji, ali sada sa čak četiri boda manje od Atletika, dok je Leganes u mirnoj zoni, tačno na sredini tabele sa 41 bodom.