Srbija na momente solidna, trijumf prejake Hrvatske - Admiral Bet SPORT

Srbija na momente solidna, trijumf prejake Hrvatske

Marko Kulić

Srpski rukometaši nisu uspeli da ponove veoma dobru partiju protiv favorizovane Hrvatske u Zadru kao što je to bio slučaj u Beogradu. Naš nacionalni tim je izgubio rezultatom 27:23 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Izabranici Nenada Peruničića su dobro ušli u meč i poveli sa 2:0. Međutim, to je jedino vođstvo koje su naši rukometaši imali u ovom meču. Usledili su brzopleti i bezidejni napadi Srbije, što su Hrvati koristili kroz brz centar. Tako je ubrzo napravljena serija od čak 10:3 pa su Hrvati vodili 10:5 na polovini prvog poluvremena.

Do kraja prvog dela igre, uglavnom se igralo gol za gol, a Hrvati su posle prvih 30 minuta vodili rezultatom 17:11. Drugo poluvreme smo počeli slično kao i prvo, a tokom drugih 30 minuta bili smo ravnopravni sa Hrvatima.

Srbija se serijom 4:1 približila na tri gola razlike i došla do 18:15. Naša ekipa je tako pružila kakvu takvu nadu da bi do kraja mogla barem da uvede meč u neizvesnu završnicu. Na drugoj strani terena, odličan je bio golman Vladimir Cupara i zaigrali smo mnogo čvršće u odbrani. Međutim, napad je i dalje bio bezidejan i upravo u njemu se videlo ono loše u partiji protiv Hrvatske.

Hrvati su se u poslednjih deset minuta vratili na plus šest rezultatom 24:18 u 52. minutu. Tada su sve dileme praktično bile rešene, a ostalo je samo da se vidi koji će rezultat biti na kraju. Do kraja meča viđeno je još tri gola za Hrvate, odnosno pet golova za naš tim pa je konačan rezultat bio 27:23.

Situacija u grupi je sada takva da Švajcarska ima čak četiri boda više od Srbije. Jedino dve pobede u narednim kolima nad Švajcarskom i Belgijom mogu sačuvati kakve takve šanse za odlazak na Euro. Belgijancima gostujemo 12. juna, dok Švajcarce dočekujemo 16. juna.

Podsetimo, Srbija može da bude i jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe. Tako i na taj način može izboriti plasman na šampionat Starog kontinenta.