Valjadolid šokirao Eibar: Dva gola u sudijskoj nadoknadi za preokret i sva tri boda - Millennium sport

Stefan Cvetković

Eibar je bio na korak od pobede, a onda su uspeli u samom finišu, tačnije u sudijskoj nadokandi da prime dva gola i ostanu bez bodova.

Real Valjadolid je na neverovatan način došao do tri boda preokretom u poslednjim trenucima meča i slavio sa 2:1 (0:0).

Eibar je većim delom kontrolisao meč i imao rezultatsko vođstvo sa početka drugog poluvremena, Dmitrović je u prvom delu meča sprečio goste da dođu do gola, i delovalo je sve na mestu da će domaći sastav upisati tri boda kojima bi se približio izlasku u Ligu Evrope.

Fabijan Oreljana je doveo domaće u vođstvo u 54. minutu, nakon što je asistenciju Enrika sproveo u praznu mrežu.

Valjadolid je pri tom rezultatu promašio najbolju šansu na meču kada je Unal promašio glavom sa par metara, a onda se ušlo u uzbudljivu završnicu.

Marko Dmitrović je u 90. minutu oborio Serđa Gvardiolu, sudija je posle nekoliko minuta gledanja VAR-a dosudio penal, a Danijele Verde bio precizan za izjednačenje u 91. minutu.

Meč je zbog tog prekida produžen šest minuta, a u trećem – gosti kompletiraju potpuni preokret. Gvardiola je dobio loptu u prostor, istrčao sam ispred Dmitrovića i rutinski završio akciju za kompletiranje preokreta.

Valjadolid je prekinuo seriju od četiri vezana poraza i pobegao opasnoj zoni na četiri poena.