PSV preživeo Venlo - Ovakve pobede donose titulu - Millennium sport

PSV preživeo Venlo – Ovakve pobede donose titulu

Stefan Cvetković

Tim iz Ajndhovena uz dosta sreće je preživeo gostovanje Venlu i pokupio sva tri boda u borbi za šampionsku titulu u Erediviziji.

Venlo je danas pružio dostojan otpor, propisno namučio ekipu Marka van Bomela i delovalo je da će učiniti uslugu Ajaksu time što će uskratiti goste za dva boda.

Međutim, na scenu je stupio Irving Lozano i golom doneo pobedu gostima iz Ajndhovena. Možda će ovaj meč i rešiti titulu, ako nije presudan, svakako je jedan od bitnijih.

PSV je imao trensku dominaciju, i nekoliko udarca ka golu Unerstala koji je bio odličan u prvom poluvremenu.

U istom ritmu se nastavilo i u drugih 45 minuta. PSV se mučio da probije bedem, a gosti su preko kontranapada pretili. Ipak, u 86. minutu usledio je trenutak koji je napravio razliku na meču. Irvig Lozano, jedan od najboljih igrača PSV-a u ovoj sezoni, povukao je loptu, prošao čuvare i preciznim udarcem savladao odličnog Unerstala za 0:1 na semaforu.

Samo dva minuta kasnije, gosti su imali i najbolju šansu na meču. Bek gostiju Denzel Damfris je na gol liniji sprečio izjednačenje i sačuvao svom timu veoma važna tri boda.

PSV je zadržao pet poena prednosti na vrhu u odnosu na Ajaks koji u ovim trenucima igra svoj meč sa AZ Alkmarom.