Blickrig Malatije za prekid očajne serije - Millennium sport

Blickrig Malatije za prekid očajne serije

Stefan Cvetković

Jeni Malataija je zbog loše forme izgubila korak za Evropom. Sedam utakmica su bez pobede i vezali su četiri poraza, te su počeli da klize na tabeli. Pobeda je prosto bila moranje kako bi se vratilo sampouzdanje, ali pred današnji meč sa Ankaragučuom, nisu im se davale dobre šanse, jer je gost došao u seriji od pet utakmica bez poraza.

Ipak, Malatija je na mišiće, zahvaljujući dva gola koja su postignuta za samo tri minuta odnela sva tri boda protiv Ankaragučua slavivši sa 3:1 (0:0).

U prvom poluvremenu kao da se nije ni igralo – nijedan šut u okvir gola i ukupno samo četiri tokom čitavog poluvremena.

Drugo je moralo prosto da bude bolje.

Danijel Aleksić se našao na klupi, ali je ušao na startu drugog dela i već posle nekoliko minuta imao uticaj na promenu rezultata. Srpski napadač je oboren u kaznenom prostoru, Malatija dobija penal, a Bujuk je bio siguran sa bele tačke za vođstvo od 1:0 u 55. minutu.

Tri minuta kasnije, domaći dolaze do velika dva gola prednosti. Giljerme je došao do jedne lopte u kaznenom prostoru i duplirao prednost.

Dramu u finišu meča uneo je Orgil u 72. minutu nakon greške štopera domaćih, a tačku na pobedu i veoma važna tri boda stavio je Ildiz u 94. minutu.

Malatija je ostala šesta na tabeli sa 37 poena, šest manje od četvrtoplasiranog Trabzona.