Nadala mučili povreda i Hačanov, ali gledaćemo spektakl sa Federerom - Admiral Bet SPORT

Nadala mučili povreda i Hačanov, ali gledaćemo spektakl sa Federerom

Marko Kulić

Španski teniser, Rafael Nadal savladao je Karena Hačanova rezultatom 2:0 u četvrtfinalu Indijan Velsa. Meč je trajao ukupna dva sata i 16 minuta.

Iako se po rezultatu ne bi reklo, Nadal se prilično namučio da bi savladao ruskog tenisera. Naime, Španac je oba seta dobio nakon taj brejka – 7:6(2) i 7:6(2). Nadala je u drugom setu čak u jednom trenutku mučila i povreda kolena pa je Rus bio nadomak toga da izjednači rezultat.

Hačanov je imao set loptu pri rezultatu 5:4 u gemovima. Ipak, nije je iskoristio, Nadal se vratio u meč i čak mogao da slavi 7:6. Ipak, i drugi set je otišao u taj-brejk gde je Nadal pokazao svu svoju klasu i u njemu slavio 7:2.

Pored duela sa Rodežrom Federerom, u drugom polufinalu Indijan Velsa igraće Dominik Tim i Miloš Raonić.