Poraz Olge Danilović u četvrtfinalu čelendžera u Gvadalahari - Admiral Bet SPORT

Poraz Olge Danilović u četvrtfinalu čelendžera u Gvadalahari

Marko Đinđić

Srpska teniserka Olga Danilović završila je učešće na čelendžeru u Gvadalahari.

Olga je poražena od nemačke teniserke Tatjane Marije 3:6, 7:6, 6:3.

Danilovićeva je bez problema uzela prvi set sa dva brejka viška, diktirala je tempo meča, Marija nije imala odgovor na sjajnu igru srpske teniserke, koja je vrlo brzo došla do 4:1 u drugom setu i izgledalo je kao da će se sve veoma brzo završiti. Marija se vratila u meč, vratila je jedan brejk, ali je Olga pri rezultatu 5:4 servirala za meč i imala je sve u svojim rukama.

Nemica je napravila novi brejk, osvojila je svoj servis gem, Olga je uvela set u taj-brejk, gde je osvojila samo tri poena, pa je rezultat bio izjednačen.

Olga je brzo pala psihički i Marija je bez problema slavila u odlučujućem setu i obezbedila plasman u polufinale.

Srpska teniserka ostaće na 115. mestu na WTA listi i nakon četvrtfinala u Gvadalahari.