Pobedio je tim koji je dao 4 poena za četvrtinu - Millennium sport

Pobedio je tim koji je dao 4 poena za četvrtinu

Nikola Bulatović

Jedna od najzanimljivijih utakmica na papiru igrala se u Milanu. U duelu dve ekipe koje vode žestoku borbu za poziciju koja vodi u plej-of domaći Armani savladao je Olimpijakos 66:57.

Posle 19:10 u prvoj četvrtini za domaćine gosti iz Pireja su se vratili i drugi deo igre dobili sa neverovatnih 13:4. Ništa nisu mogli da pogode košarkaši Milana, a jedine poene postigli su Omić i Naneli.

Zato jesu u trećoj. Razigrao se Majk Džejms i posle 30 minuta bilo je plus deset za Milano – 49:39. Do kraja su "Manekeni" rutinski sačuvali pobedu i poziciju šest, sa skorom 14-12. Pobedu manje i poraz više ima klub iz Pireja i nalazi se na poziciji ispod.

Majk Džejms je dominirao sa 27 poena,  uz 13 poena Micova i sedam Nedovića, koji je imao loše šutersko veče. Milutinov je sa 13 poena i devet skokova bio najbolji u Olimpijakosu.

U meču bez rezultatskog značaja, kada je borba za plasman u nokaut fazu u pitanju Gran Kanarija je savladala Darušafaku 84:64. Eriksen je imao 16 poena, a naš Nikola Radičević 10. U turskom timu Ozmirak je bio najefikasniji sa 11 poena.