"Ludilo" Pešića i poraz Barse od Fenera, PAO trojkom Kalatesa do pobede u Moskvi - Admiral Bet SPORT

Marko Kulić

Danas na programu imamo tri meča 26. kola Evrolige. U 18 časova je odigran susret između moskovskog CSKA i Panatinaikosa, dok je 45 minuta kasnije u Istanbulu počeo susret između Fenerbahčea i Barselone koji je trajao više od dva sata.

CSKA – Panatinaikos

Panatinaikos je ostvario veoma važnu pobedu u Moskvi rezultatom 78:77. Poen odluke postigao je Nik Kalates bukvalno uz svuk sirene. CSKA je tokom većeg dela meča bio u vođstvu, ali PAO nije dozvoljavao da se ruski tim odmakne na osetniju razliku. Grčki klub je držao priključak čime je uveo meč u dramatičnu završnicu.

Domaćini 12 sekundi pre kraja prave faul nad Džejmsom Gistom. Bivši igrač Partizana promašuje prvo, ali pogađa drugo slobodno bacanje za pola koša razlike za CSKA – 76:75. Grci su morali da prave faul kako bi imali napad za pobedu ili produžetak. Vil Kajlburn je progodio prvo, ali promašio drugo bacanje – 77:75 za CSKA.

Panatinaikos je imao poslednji napad, lopta je došla do Nika Kalatesa koji sa oko devet metara šuta za tri poena i od tablu koša pogađa u poslednjoj sekundi za veliko slavlje Panatinaikosa! Ekipa Rika Pitina je ostvarila veoma važnu pobedu!

Kalates je pored šuta za pobedu imao učinak od 11 poena i devet asistencija. Pored njega, istakli su se Dežon Tomas sa 12, Džejms Gist sa 11 i Janis Papapetru sa deset poena.

Najbolji u redovima CSKA bio je Serhio Rodriges sa 23 poena.

Fenerbahče – Barselona

Kada je u pitanju drugi meč u večerašnjem programu, u dvoboju Svetislava Pešića i Željka Obradovića bolji je bio Obradović. Fenerbahče je slavio rezultatom 88:82. Doduše, Pešić je na klupi Barse proveo samo jedan minut na ovom meču.

Već na samom početku mogli smo videti bizaran momenat gde je trener Barselone Svetislav Pešić dobio drugu tehničku pa samim tim i isključenje. Srpski stručnjak je protestovao kod sudija jer je smatrao da je trebao da bude dosuđen faul nad Jako Blažićem već na početku samog meča. Tu spornu situaciju možete videti na sledećem snimku:

Zatim je usledila burna reakcija Pešića:

Tako je asistent Svetislava Pešića vodio Barselonu do kraja susreta. Katalonci su su ipak vodili sve do same završnice kada je usledio potpuni kambek i preokret ekipe Željka Obradovića. Barsi je ponestajalo koncentracije u napadu i odbrani, a Fener na manje od dva minuta pre kraja dolazi do vođstva od 79:77.

U poslednjih 50 sekundi Fener dolazi do vođstva 81:77. Sa druge strane, Ante Tomić promađuje jedno slobodno bacanje, a najvažniji poen postiže Mevlih Mahmutoglu 22 sekunde pre kraja – 84:78. Barsa ipak smanjuje na 84:81 pa se ušlo u penal zavšrnicu koja je dugo trajala. Ipak, nakon mnoštvo slobodnih bacanja na obe strane, Fener je ipak došao do pobede konačnim rezultatom 88:82.

Najbolji u Fenerbahčeu bio je Kostas Slukas sa 22 poena i 11 asistencija, 19 je imao Bobi Dikson, dok je 13 poena zabeležio Nikolo Meli. Najefikasniji kod Barselone bio je Jaka Blažič sa 15 poena, 12 je imao Singlton, koliko je upisao i Ante Tomić.

Poslednji meč između Baskonije i podgoričke Budućnosti je u toku.