Bundesliga: Frajburg odoleo Menhengladbahu - Millennium sport

Bundesliga: Frajburg odoleo Menhengladbahu

Marko Kulić

Premijerni meč 26. kola nemačke Bundeslige završen je bez pobednika. Borusija Menhengladbah i Frajburg igrali su nerešeno 1:1.

Oba gola viđena su bukvalno u šest minuta meča, i to oba u prvom poluvremenu. Poveo je Frajburg preko Vinćenca Grifa u 10. minutu. Prethodila je odlična akcija gostiju, a loptu je sam i neometan u srcu šesnaesterca primio Grifo. Italijan je rutinski smestio loptu u mrežu za 1:0 za Frajburg.

Ipak, Menhengladbah nije dugo čekao na poravnanje rezultata. Alasan Plea je postigao gol u 16. minutu nakon asistencije Torgana Azara iskosa. Situacija je pregledana, ali Azar u ovoj situaciji nije bio u ofsajdu.

Zatim su domaćini praktično do poslednje sekunde meča krenuli u sveopšti napad ka golu Frajburga, dok su se gosti opredelili za kontre. Ređale su se šanse pred golom Frajburga, ali promene rezultata nije bilo. Borusija Menhengladbah je tako i četvrti meč zaredom završila bez pobede.

Sada joj je ugroženo treće mesto na tabeli, a glavna pretnja joj je Red Bul Lajpcig. Frajburg je posle ovog meča na 11. poziciji.