Budućnost ponovo ubedljivo poražena, presudio treći period - Admiral Bet SPORT

Budućnost ponovo ubedljivo poražena, presudio treći period

Dušan Ninković

Ni gostovanje u Španiji nije donelo radost navijačima Budućnost. Baskonija je bila bolja i ubedljivo (82:62) savladala goste iz Podgorice.

Još jedan ubedljiv poraz za regionalnog šampiona u evropskoj eliti. Prvak ABA lige nije uspeo da parira ni Baskoniji. Zapravo, dobro su se držali tokom prvih 20 minuta košarke.

Podgoričani izgube snagu kada napuste svoj domaći teren. Ovo je bio 12. poraz za crnogorskog predstavnika u Evroligi, iz isto toliko odigranih mečeva. U "Morači" je stanje drugačije, šest pobeda na 14 susreta.

Presudila je treća četvrtina, tokom koje je Baskonija snažno napala spremna da prelomi susret. Do tog momenta je bilo 39:34, pa su gosti imali nadu pred odlučujućih 20 minuta. Naredna četvrtin pripala je domaćem timu rezultatom 25:15, što je raspršilo nade gostiju.

Šuterski raspoloženom plejmejkeru Norisu Kolu (17 poena) društvo je pravio samo Erl Klark (13 poena). Treba istaći da se od igrača sa "ić" u prezimenu samo Nemanja Gordić upisao u listu strelaca na ovom susretu.

Najbolji u domaćem timu bio je Garino sa 16 poena, Marselinjo Uertas je postigao 13, a Šilds je dodao 12. Dovoljno da španski predstavnik stigne do ubedljive pobede u 26. kolu Evrolige.

Ekipu Budućnosti očekuje meč poslednjeg kola ABA lige, protiv Cibone. Pobeda im garantuje treće mesto i odlazak na Cedevitu u polufinalnoj seriji, a nakon toga sledi teška nedelja. Prvo će odigrati dva meča Evrolige, protiv Fenerbahčea i Efesa, u roku od 48 sati, da bi