ABA liga: Cedevita definitivno druga pred plej-of - Admiral Bet SPORT

ABA liga: Cedevita definitivno druga pred plej-of

Marko Kulić

Utakmicom između Cedevite i Mornara otvoreno je i poslednje kolo ABA lige. Ako je do sada i bilo neke dileme, sada je više nema. Ekipa iz Zagreba će definitivno biti druga pred početak plej-ofa.

Ona je do toga došla pobedom nad ekipom iz Bara rezultatom 94:80. Rezultat se po četvrtinama kretao: 26:20, 18:17, 28:22 i 22:21. Mornar se, iako desetkovan, držao do poluvremena. Ipak, presudna je bila treća četvrtina gde su se domaćini potpuno odlepili na preko 10 razlike i na kraju došli do trijumfa od 14 poena prednosti.

Najefikasniji je bio plejmejker Cedevite, Džejkob Pulen koji je postigao 21 poen. Sa druge strane, u Mornaru je jedini bio dvocifren Landom Sane sa 10 poena.

Cedevita će ovom pobedom imati prednost domaćeg terena u prva dva meča polufinala gde će igrati verovatno protiv podgoričke Budućnosti.