Luka srušio Inter za četvrtfinale, Zenitu nedovoljan Banetov volej, Arsenal pregazio Ren - Millennium sport

Nemanja Đorđević
Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

Ajntraht iz Frankfurta plasirao se u četvrtinu finala Lige Evrope pošto je slavio minimalnim rezultatom na gostovanju Interu u Milanu – 1:0 (1:0).

Posle duela bez pogodaka u prvom susretu, junak gostiju još jednom je bio naš Luka Jović – postigavši gol odluke već u šestom minutu.

Luka je osetio da će Stefan de Fraj imati problema sa nezgodnom, visokom loptom, Holanđanin je veoma slabo zahvatio glavom, a Jović ga pretrčao, "otresao" u duelu i na kraju samo bocnuo loptu preko Samira Handanovića koja se od dalje stative odbija u mrežu.

Nemački predstavnik bio je bolji rival tokom većeg dela susreta, a da su njegovi igrači bili samo malo koncentrisaniji trijumf je mogao da bude i ubedljiviji.

Neposredno pre jedinog gola  na susretu, Sebastijan Haler pogađa prečku, dok je Mijat Gaćinović u 39. minutu propustio priliku da sjajnu solo akciju završi golom, pošto je šutirao veoma slabo sa sedam, osam metara.

Jović je mogao barem još dva puta da zatrese mrežu domaćina, međutim – odbrana Intera je najpre reagovala u poslednji čas, a naredni udarac završio je zamalo pored stative, ali je najbolju šansu u nastavku ipak imao Filip Kostić.

Imali su gosti kontru četiri na dva, Kostić je vukao loptu i ušao u  kazneni, ali je umesto da uputi udarac ili proigra saigrača reagovao veoma nespretno i velika prilika je otišla u nepovrat.

S druge strane, "nerazuri" gotovo da nisu imali pravu priliku na meču, pa se sve svelo na nekolicinu ne previše opasnih pokušaja iz daljine.

Istovremeno, Arsenal je za svega desetak minuta nadoknadio zaostatak iz Rena (3:1) i rutinski eliminisao francuskog predstavnika – 3:0 (2:0).

Već u petom minutu Pjer-Emerik Obamejang pogađa za vođstvo, posle asistencije Arona Remzija, da bi rezultat vredan prolaza "Tobdžijama" doneo mlađani Ensli Mejtland-Najls koliko u 15.

Photo by Alex Morton/Getty Images

Svojim drugim golom, Obamejang u 72. minutu stavlja tačku na meč i tim iz Londona biće u prilici da se bori za polufinale.

U do sada kompletiranim susretima, pošto su dueli Benfike i zagrebačkog Dinama odnosno Slavije iz Praga i Sevilje otišli u produžetke, dalje je otišao i Viljareal još jednom pobedom protiv Zenita – 2:0 (1:0).

Posle slavlja sa 3:1 u Sankt Peterburgu, sve je bilo jasno kada se Đerar Moreno upisao u strelce u 29. minutu. Karlos Baka povisio je u 47. na 2:0, da bi konačan rezultat postavio naš Branislav Ivanović.

Kapiten gostiju uhvatio je lep volej u zaustavnom vremenu i postigao gol utehe za ruski tim.

Rezultate mečeva odigranih u prvom terminu možete pronaći ovde.