Čelsi opet razbucao Dinamo, Žiruov meč karijere, "Pirova" pobeda Salcburga, čudo Valensije! - Millennium sport

Milovan Longinov

Dobili smo prva tri učesnika četvrtfinala Lige Evrope, a to su – Čelsi, Napoli i Valensija.

Nakon što je pre sedam dana slavio rezultatom 3:0, Čelsi je i večeras u Kijevu razbio Dinamo sa ubedljivih 5:0. Salcburg je savladao Napoli rezultatom 3:1, ali to mu je bilo nedovoljno posle 3:0 na "San Paolu". Ipak, najzanimljivije večeras bilo je u Krasnodaru, gde je domaći tim u 85. minutu pogodio za prolaz, ali je potom primio gol u nadoknadi vremena, pa je Valensija ipak među osam.

Blistao je neverovatni Olivije Žiru koji je postigao het-trik. Francuz je već u petom minutu iskoristio asistenciju Loftus-Čika i pogodio za 1:0.

Do odlaska na odmor, Žiru je iskoristio asistenciju Markosa Alonsa za 2:0, da bi i Španac potom u nadoknadi povisio na 3:0.

Svoj golgeterski niz Žiru je nastavio u 59. minutu posle asistencije Vilijana iz slobodnog udarca.

U 78. minutu, Žiru je zabeležio i divnu asistenciju, pošto je spojio Hadson-Odoija sa golom, a mladi krilni napadač je izašao sam na golmana, izdržao duel i rutinski pogodio za 0:5!

U Salcburgu, domaći su imali težak zadatak, pošto je Napoli na svom "San Paolu" pobedio rezultatom 3:0, a potom je i večeras poveo golom Arkadijuša Milika.

Poljak je u 14. minutu pokupio odbitak i makazicama zakucao loptu u mrežu za 0:1.

Ipak, domaći su se vratili u meč, pošto je u 25. minutu najbolji strelac ekipe Dabur izjednačio posle lepe akcije.

U 65. minutu, Gulbrandsen je iskoristio asistenciju Ulmera za veliki preokret, ali nedovoljan za čudo koje je bilo potrebno Austrijancima, iako je Lajtgeb u nadoknadi pogodio za velikuh 3:1, pa je tako prošlogodišnji polufinalista završio takmičenje u osmini finala.

U Krasnodaru, istoimeni tim ugostio je Valensiju, koja je pre sedam dana na "Mestalji" slavila rezultatom 2:1. Marselino Toral se kockao pošto je najboljeg igrača Rodriga ostavio na klupi i to mu se umalo obilo o glavu.

Krasnodar je u samom finišu utakmice, tačnije u 85. minutu golom Sulejmanova anulirao prednost "Slepih miševa" iz prve utakmice. Ipak, 30 sekundi pre kraja, Gonsalo Guedeš je pogodio za 1:1 i odveo Špance u narednu rundu!