Nova titula za Fojca u spustu, Paris pobednik Soldea - Millennium sport

Nova titula za Fojca u spustu, Paris pobednik Soldea

Marko Kulić

Švajcarski skijaš Beat Fojc došao je do malog Kristalnog globusa u spustu iako je osvojio tek šesto mesto u trci Svetskog kupa održanoj u Soldeu u Andori.

Međutim, Fojcu je za osvajanje druge uzastopne titule u spustu bilo potrebno da osvoji jedno od prvih 12 mesta. Tako je na kraju bio šesti sa 0,64 sekunde zaostatka za pobednikom, Dominikom Parisom. Italijan je završio trku rezultatom od 1:26,80.

Drugi je bio Norvežanin Kjetil Jansrud sa zaostatkom od 0,34 sekunde. Do treće pozicije je došao Austrijanac Otmar Štridinger sa 0,41 sekundom zaostatka. Paris je ove sezone ostvario četiri pobede u spustu.

Zanimljivo je to da je Fojc pobedio u samo jednoj trci u sezoni. Međutim, on je u 11 od poslednjih 13 trka bio na podijumu. Tako je ujedno i došao do malog Kristalnog globusa.