Parižani igrali koliko je trebalo - titula je za tri boda bliža - Millennium sport

Parižani igrali koliko je trebalo – titula je za tri boda bliža

Stefan Cvetković

Parižani su iskoristili prvu od dve utakmice manje koliko imaju u odnosu na konkurente i povećali prednost na vrhu za nova tri poena.

Aktuelni šampion Francuske je sve bliži novoj tituli. Deset kola pre kraja prednost na vrhu sada iznosi čak 17 poena u odnosu na Lil i kroz nekoliko vikenda ćemo zvanično i dobiti potvrdu nove titule.

Pari Sen Žermen je ovog popodneva u zaostalom meču 18. kola slavio na gostovanju Dižonu sa laganih 0:4 (0:2).

Kreator ove pobede bio je sjajni Anhel Di Marija, koji se danas upisao i kao strelac i asistent. Po jedan gol postigli su Markinjos i Kilijan Mbape, koji je dodao novi pogodak u trci za "Zlatnu loptu".

Parižani su veoma rano došli do vođstva, već u sedmom minutu. Di Marija je izveo korner sa desne strane, a najviši u skoku na prvoj stativi je bio Markinjos.

Dižon je nakon toga ima nekoliko poluprilika, mahom posle kontranapada, ali nisu uspeli da dođu do izjednačenja. Kada to njima nije pošlo za rukom, jeste njihovom rivalu, koji  je do novog gola došao pet minuta pre odlaska na odmor.

Kurzava je probio po levoj strani, poslao loptu pred gol, a tamo ju je u gol uneo Kilijan Mbape za svoj 25. pogodak u sezoni.

Pitanje pobednika, ako se to uopšte ijednog trenutka dovodilo u pitanje, rešeno je na startu drugog dela meča. Nkuku je izborio slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, a Anhel Di Marija kao na treningu, od stative, savladao Runarsona.

Do kraja meča fudbal se više nije ni igrao. Igrači Pari Sen Žermena su stali na loptu, nisu imali potrebu da jure, Dižon, kao i tokom većeg dela meča, nije uspeo ništa konkretno da stvori. Šansa Mbapea, 10-ak minuta pre kraja susreta, kada je pogodio stativu, vredna pomena, dok je konačnih 0:4, postavio Čupa Moting u 92. minutu.

Dižon je vezao šesti meč bez pobede u prvenstvu i trenutno je na šest poena zaostatka od Monaka koji je u sigurnoj zoni.