Ren očekivano stigao do tri boda, Liga Evrope nije tako daleko - Millennium sport

Ren očekivano stigao do tri boda, Liga Evrope nije tako daleko

Marko Đinđić

Fudbaleri Rena ostvarili su pobedu u 28. kolu francuske Lige 1.

Domaćin, koji je nedavno savladao Arsenal u prvom meču osmine finala Lige Evrope, slavio je protiv Kaena rezultatom 3:1 (1:1).

Prvih dvadeset minuta utakmice nije donelo nijednu priliku, niti bilo šta zanimljivo, da gosti iz prve šanse uspeli da dođu do prednosti preko Kazimira Ninge.

Imao je priliku Ismail Sar već u sledećem napadu da izjednači, ali je pogodio prečku.

Joel Armogum je u pet minuta zaradio dva žuta kartona i isključenje, pa su gosti ostali sa igračem manje.

Bendžamin Burižo je u 39. minutu iz slobodnog udarca izjednačio, pošto golman Kaena nije mogao ništa da uradi povodom ovog perfektnog udarca.

Hamari Traore imao je priliku u poslednjim trenucima prvog poluvremena da donese potpuni preokret, ali je odlično reagovao Bris Samba.

Krenuo je Ren po sva tri boda u drugom delu igre – Huno nije iskoristio dve dobre prilike, pa je u 58. minutu asistirao Ismailu Saru za drugi gol Rena na utakmici.

Samo četiri minuta kasnije Sar se našao u ulozi asistenta, dodao je do Mbajea Nianga, koji postiže i treći gol za domaćina na meču.

Gosti su smanjili prednost u 78. minutu, ali je sudija pregledom snimka utvrdio da je bio ofsajd, pa je gol poništen.