Remi u Firenci, Fiorentina sve dalje od Evrope - Millennium sport

Remi u Firenci, Fiorentina sve dalje od Evrope

Nikola Bulatović

Nerešeno u Firenci. Lacio je bio bolji, naročito u prvom poluvremenu kada je imao i prednost, ali su u nastavku domaći poravnali za konačnih 1:1.

Lacio je dominirao u prvom poluvremenu. Ćiro Imobile nije iskoristio svoju prvu šansu u 21. minutu, ali dva minuta kasnije jeste. Prelep gol napadača gostiju nakon odlične saradnje sa Koreom:

Ova dva igrača su i nakon vodećeg gola bili najagilniji i najopasniji po gol Fiorentina. Korea je u 39. minutu imao dobru šansu, a pet minuta posle njega Imobile je takođe bio blizu gola.

Na 1:1 izjednačio je Luis Mjuriel tako što je samo postavio nogu na odličnu loptu koju mu je posle lepog prodora uputio Kevin Miraljas. Posle gola nije bilo većih prilika i rezultat je ostao nepromenjen.

Svih devedeset minuta za svoje timove odigrali su Sergej Milinković-Savić i Nikola Milenković.

Lacio ima 42 boda i zaostaje svega dva za ekipama koje su na mestu koje vodi u Evropu, dok "ljubičasti" posle 27 kola imaju 37 bodova.