Rutinska pobeda domaćina i dva isključenja obeležili meč na "Pishuanu" - Sevilja lako do osmine finala - Millennium sport

Rutinska pobeda domaćina i dva isključenja obeležili meč na "Pishuanu" – Sevilja lako do osmine finala

Marko Đinđić

Fudbaleri Sevilje savladali su Lacio u revanš meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Domaćin je bez problema slavio na "Sančes Pishuanu" i overio plasman u narednu rundu drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja – 2:0 (1:0).

Prvu veliku šansu na meču videli smo tek u 17. minutu igre – Senad Lulić je šutirao ka golu Sevilje, ali je Tomas Vačlik odlično reagovao i sprečio vođstvo gostiju.

Dva minuta kasnije Danijele Kataldi je iz slobodnog udarca odlično gađao, ali je lopta otišla tik iznad prečke, da bi Pablo Sarabija imao odličnu priliku u sledećem napadu koju nije iskoristio.

A onda je pogrešio Sergej Milinković-Savić, nije napravio faul u pravom trenutku, Sevilja je istrčala kontru, prvi udarac odbranio je Strakoša, ali je Visam Ben Jeder pokupio odbitak i smestio ga u mrežu u 20. minutu.

Do kraja prvog poluvremena Sevilja je dominirala, ali nijedna ekipa nije imala pravu priliku za pogodak.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je štoper Lacija Aćerbi, koji je u 59. minutu pucao glavom, ali je golman Sevilje odlično odbranio.

Samo dva minuta kasnije, Fran Vaskez dobio je drugi žuti karton i Sevilja je bila u situaciji da preostalih pola sata igra sa igračem manje.

Hoakin Korea imao je priliku odmah zatim, ali ponovo se istakao golman domaćih, koji je blistao među stativama.

Trener Sevilje napravio je izmenu, izveo je Andrea Silvu i uveo Ibrahima Amadu, kako bi učvrstio odbranu i sačuvao rezultat. To je bila druga izmena, pošto je Kvinsi Promes već u šestom minutu morao da zameni Serhija Eskudera koji se povredio.

Ćiro Imobile imao je veliku priliku u 71. minutu, ali je promašio iz veoma dobre pozicije, što nije karakteristično za njega.

I onda je tri minuta kasnije Adam Marušić dobio direktan crveni karton, nakon čega su sve šanse Lacija pale u vodu i do kraja meča igralo se 10 na 10.

U 78. minutu, Hesus Navas odlično je probio po desnoj strani, dodao loptu do Pabla Sarabije, koji je bez problema iz peterca smestio loptu u mrežu i overio plasman Sevilje u osminu finala.