Lajović ispao na startu Buenos Ajresa - Millennium sport

Lajović ispao na startu Buenos Ajresa

Stefan Cvetković

Srpski teniser završio je učešće na samom startu ATP turnira u Buenos Ajresu porazom od domaćeg tenisera Leonarda Mejera sa 2:0 – 3:6, 6:7, za sat i 46 minuta igre.

Dušan je dobro otvorio prvi set i poveo sa 3:1, ali nakon toga više nije postojao na terenu. Mejer pravi dva brejka, vezuje pet gemova, dolazi do tri set lopte, koristi poslednju i preokreće na 6:3.

Na isti način je Lajović otvorio i drugi set – napravio brejk i poveo sa 3:0. Mejer vraća brejk za 3:3, a Duci ponovo oduzima servis protivnika, poveo sa 5:3 i servirao za set, ali to nije uspeo da iskoristi, te je ovaj deo igre morao da se reši posle tajbrejka. U njemu je Mejer poveo sa 3:1 i 6:2, došao do dve set lopte, iskoristio drugu i slavio sa 7:6 u drugom setu, odnosno 2:0 u meču.

Protivnik Mejeru u narednoj rundi biće pobednik meča Francisko Čerundolo – Guido Pela.