E, da ovako i u prvenstvu igrate: Fener sa golom prednosti putuje u Rusiju - Millennium sport

E, da ovako i u prvenstvu igrate: Fener sa golom prednosti putuje u Rusiju

Stefan Cvetković

Fenerbahče se u domaćem šampionatu muči, ali zato u Ligi Evrope nema tih problema. Prezimili su u ovom takmičenju, a danas su stekli prednost u prvom meču protiv Zenita.

Ne mnogo veliku, ali kako kažu – 1:0 je najgori poraz kada se igra na gol u gostima.

Fener je danas bio odličan, imao mnogo prilika, posebno u prvom poluvremenu, i mogao je da bude i ubedljiviji od ovog minimalnog rezultata.

Ruku na srce, mogao je Zenit i do gola u gostima, ali je Mak nekoliko minuta pre kraja prvog poluvremena promašio penal, tačnije golman Tekin je odbranio njegov šut.

Fener je baš bio nadmoćniji u prvom delu. Maurisio Isla i Viktor Mozes imali su solidne prilike, a domaće je u vođstvo doveo bivši igrač Lestera, Islam Slimani.

Nakon kornera na desnoj strani, lopta se odbija od igrača, pada Slimaniju na nogu za vođstvo u 21. minutu.

Pred sam odlazak na pauzu, Topal neoprezno startuje nad Druisijem i glavni sudija Rudi Buke pokazuje na belu tačku. Robert Mak preuzima odgovornost, Tekin ga čita, i uz pomoć prečke brani svoj gol.

Inicijativa Fenera u nastavku je opala, a Zenit je bio mnogo ravnopravniji i pokušavao da dođe do izjednačujućeg gola, međutim pravih šansi je izostalo. Sem nekoliko uzbuđenja, nakon udarca Valbuene i Slimanija na jednoj, i Džube i Maka na drugoj, nekih ozbiljnijih prilika za promenu rezultata nije bilo.

Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za Zenit.

Revanš meč u Sankt Peterburgu na programu je za devet dana, tačnije sledećeg četvrtka.