Partizan oscilirao, ali na kraju srušio Budućnost - Millennium sport

Partizan oscilirao, ali na kraju srušio Budućnost

Marko Kulić

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost rezultatom 76:67 u okviru 19. kola ABA lige. Crno-beli su tako ostvarili i bolji međusobni skor sa šampionom ABA lige jer su u Podgorici izgubili samo četiri razlike. Upravo to može da bude veoma bitno za konačan plasman u ABA ligi pred početak plej-ofa.

Izabranici Andree Trinkijerija odigrali su fenomenalno prvih osam minuta utakmice gde su aktuelnom šampionu ABA lige dozvolili samo četiri poena. Rezultat je u tom delu igre bio 15:4 za Partizan. Ipak, Budućnost se u poslednjih dva minuta konsolidovala i serijom 8:2 prvi deo igre završila sa pristojnim minusom od pet poena – 17:12.

U drugoj četvrtini mogli smo da vidimo svašta – jedan nesportski faul za Budućnost i tehnička za Trinkijerija. U tom periodu igre sudije su donele nekoliko diskutabilnih odluka na štetu Partizana pa je "Pionir", ali i sam Trinkijeri proključali usled nezadovoljstva suđenjem.

Druga četvrtina, a samim tim i prvo poluvreme završeno je na kraju rezultatom 32:31 za Partizan. Očekivao se neizvesni nastavak meča. Partizan je treću deonicu dobio rezultatom 23:15 i sa prednošću od devet razlike ušao u poslednju deonicu. Crno-beli su nastavili da održavaju prednost čemu su najviše doprineli fenomenalno zakucavanje, a zatim i trojka Bandža Sija. Partizan ipak u jednom trenutku potpuno staje, ali Budućnost sa druge strane ne uspeva da smanji na manje od pet poena iako je imala nekoliko šansi za to.

Partizan se budi u finišu i pre svega poenima Markusa Pejdža, Aleksa Renfroa i Nikole Jankovića ulazi u poslednji minut sa vođstvom  72:62. Partizan je do kraja gledao da ne dozvoli da Budućnost eventualno dođe na ispod četiri poena razlike. U tome je i uspeo – 76:67 i velika pobeda crno-belih u ABA ligi.

Najefikasniji u Partizanu bio je Džok Lendejl sa 23 poena, dok je Nikola Janković ubacio 12 poena. Aleks Renfro je meč završio sa 10 poena i 11 asistencija.

Kod gostiju Edvin Džekson je postigao 19, dok je Noris Kol imao 14 poena.