Eriksen ulovio ''lisice'', Vardi propustio šansu da bude junak - Millennium sport

Eriksen ulovio "lisice", Vardi propustio šansu da bude junak

Dušan Ninković

Prvi od dva meča današnjeg programa odigran je u Londonu i doneo je mnogo uzbuđenja. Totenhem je rezultatom 3:1 savladao Lester i nastavio niz odličnih rezultata u novoj sezoni. Čak i sa mnogo povreda, ništa ne može da ih poremeti na putu ka Ligi šampiona.

Centralna figura današnjeg meča bio je Kristijan Eriksen. Asistent prvog i strelac drugog gola demoralisao je Lester u ključnim momentima meča. Totenhem je prvi gol postigao tačno na vreme, Dejvison Sančez pogodio je nakon 33 minuta igre. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Lester je u nastavku dobio krila i počeo da stvara šanse. Jedna od poluprilika za lisice rezultirala je kaznenim udarcem a onda se dogodilo nešto nesvakidašnje. Klod Pjuel uveo je Džejmija Vardija specijalno da šutne penal i to nije prošlo sjajno. Manje od pola minuta je bilo potrebno napadaču da uđe u igru i promaši kazneni udarac.

Ubrzo je Eriksen kaznio tu grešku Lestera i duplirao prednostt svog tima. Džejmi Vardi se delimično iskupio za promašaj kada je rezultat prepolovio nakon asistencije Pereire. Do kraja meča je, slobodno možemo reći, Lester bio bolji tim. Prilike Vardija, Barnsa, Kelečija i ostalih nisu bile dovoljne za izjednačenje, pa je tim iz Londona rešio pitanje pobednika.

Nakon jedne sjajne kontre, son je rutinski savladao Šmajhela. Reprezentativac Južne Koreje trčao je gotovo pedeset metara, vukao je loptu sa svoje polovine i na kraju postavio konačnih 3:1.

Totenhem je ponovo prišao na pet bodova zaostatka za liderom, a imaju dva boda manje od Mančester Sitija koji danas igra svoj meč ove runde. Lester ostaje na poziciji 12, ali samo jedan bod ispod Evertona koji je deveti na tabeli.