Čelsi se obrukao, Siti demolirao "Plavce" i nastavio poteru za Liverpulom - Millennium sport

Čelsi se obrukao, Siti demolirao "Plavce" i nastavio poteru za Liverpulom

Marko Đinđić

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su Čelsi u derbiju 26. kola Premijer lige.

Ekipa Pepa Gvardiole bila je izraziti favorit, ali niko nije očekivao da za 25 minuta postigne četiri gola i baci "Plavce" u kanal.

Siti je slavio rezultatom 6:0 (4:0) i preuzeo lidersku poziciju, ali podsećamo da "Građani" imaju utakmicu više, koju su odigrali u četvrtak, zbog finala Liga kupa koje ih očekuje, takođe protiv Čelsija.

Goleadu je otvorio Rahim Sterling već u četvrtom minutu, da bi Serhio Aguero devet minuta kasnije bombom sa dvadesetak metara u rašlje gola Kepe duplirao prednost.

Aguero je još jednim golom u 19. minutu povisio na 3:0, da bi četvrti gol već u 25. minutu postigao Ilkaj Gundogan.

U drugom poluvremenu Siti je spustio gas, ali je i dalje kontrolisao meč, a Cezar Aspilikueta napravio je penal u 59. minutu i odgovornost je preuzeo ko drugi nego Serhio Aguero.

Bio je miran prilikom izvođenja jedanaesterca i kompletirao je svoj het-trik.

Nekoliko minuta kasnije zamenio ga je Gabriel Žesus, a konačan rezultat postavio je Rahim Sterling u 80. minutu, na još jednu asistenciju sjajnog Ziničenka.

Siti je prikazao demonstraciju sile, dok se Čelsi propisno obrukao.