Inter se igrao sa Beneventom za prolaz u četvrtfinale kupa - Millennium sport

Inter se igrao sa Beneventom za prolaz u četvrtfinale kupa

Stefan Cvetković

"Neroazuri" pregazili Benevento na svom stadionu u osmini finala italijanskog kupa i zakazali duel sa Lacijom u narednoj rundi.

Igračima Lućana Spaletija ovaj meč sa učesnikom Serije B došao je kao lakši trening, a italijanski trener nije želeo previše da kalkuliše, te je izveo najjače snage od starta, sa Perišićem, Ikardijem, Martinezom, a oni su spakovali šest golova gostujućem timu za pobedu – 6:2.

Već posle sedam minuta bilo je jasno šta očekuje "Veštice".

Nakon faula nad Kandrevom, Ikardi je bio precizan sa bele tačke za vođstvo već u 3. minutu, samo četiri minuta kasnije bilo je dva gola razlike. Nakon kornera, Ikardi glavom pogađa stativu, a odbijenu loptu u mrežu smešta Kandreva.

Domaći fudbaleri su smanjili gas u nastavku, ali golovi nisu izostali.

Dalbert u sudijskoj nadoknadi postavlja 3:0, a Lautaro Martinez na startu drugog poluvremena – 4:0.

Ikardi je izašao na poluvremenu, jer nije bilo potrebe da ga Spaleti umara u meču koji je praktično rešen.

Insinje lepim udarcem pored zivog zida iz slobodnjaka, smanjuje na 4:1. Nakon toga, Martinez drugim golom, Kandreva i Bandineli, postavljaju konačnih 6:2.