Veliki kiks odbrane Bolonje za rutinsku pobedu Juventusa - Millennium sport

Veliki kiks odbrane Bolonje za rutinsku pobedu Juventusa

Marko Kulić

Branilac trofeja u Kupu Italije, Juventus nastavlja pohod u ovom takmičenju. "Stara dama" je ušla u četvrtfinale pobedom nad Bolonjom u gostima rezultatom 2:0. Golove za ekipu iz Torina postigli su Federiko Bernadeski u devetom, odnosno Moize Ken u 49. minutu.

Pitanje pobednika se praktično od samog starta nije dovodila u pitanje tako da je Juventus odmah pokazao ko je favorit u ovom duelu. Ipak, prvi gol je bio više posledica očajne reakcije odbrane Bolonje, uključujući i samog brazilskog golmana Da Koste. Bernadeski je znalački iskoristio tu grešku za 1:0.

Bolonja je ipak mogla da izjednači u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena kad je Holanđanin Mičel Dijks šutnuo tik pored leve stative. Ipak, ekipa Masimilijana Alegrija je otišla sa minimalnom prednošću posle prvog dela.

Već u četvrtom minutu drugog dela, Juventus je rešio sve dileme. Veoma lepa akcija koja je krenula od golmana Ščesnog je završila u mreži Bolonje. Šampion Italije je jako lako došao do gola domaćina, kada je Moize Ken zatresao mrežu za 2:0.

Upravo je strleac drugog gola izašao iz igre, a njega je zamenio Kristijano Ronaldo u 62. minutu. "Bjankoneri" su do kraja samo rutinski priveli meč, a ekipa Filipa Inzagija nije imala snage da konkretnije odgovori na dominantnu igru Juventusa.

Aktuelni branilac trofeja igraće u četvrtfinalu sa boljim iz duela Kaljari – Atalanta.