Francuzi su savršeni - Srbija pokazala zube pa nestala - Millennium sport

Francuzi su savršeni – Srbija pokazala zube pa nestala

Nikola Bulatović

Posle remija sa Rusijom reprezentacija Srbije upisala je i prvi poraz na Svetskom prvenstvu. Francuska je slavila rezultatom 32:21 (15:12).

Mladi tim Nenada Peruničića pred sobom je imao najteži mogući ispit, aktuelne svetske šampione i verovatno najvećeg favorita za zlato u Nemačkoj i Danskoj. Na jednoj strani Kukić, Radivojević, Mošić, na drugoj Abalo, Mem, Remili, Fabregas. Ako se uzme u obzir da Francuze sa klupe predvodi jedan od najboljih defanzivaca u rukometu ikada Didije Dinar onda je jasno da je borba bila neravnopravna, ali u prvom poluvremenu naši momci su pokazali zube.

Udarac Sorendoa Marseniću u glavu 12 minutu donekle je poremetio odličan start našeg tima. Srbija je od prvog minuta igrala dobro, otresito i pametno.

Kontra Radivojevića donela je novo vođstvo Srbiji. Iako su Francuzi poznati po tome igraju sa više kalkulacija na početku igra Srbije u prvih 20 minuta bila je besprekorna. Golom Mošića u 22. minutu Srbija je ponovo vodila, ali ta činjenica posebno dobija na značaju ako se uzme u obzir podatak da je to ostvareno bez ijedne odbrane našeg golmana. Prva odbrana golmana Srbije dogodila se kada je Cupara pročitao lob Gigua sa penala, nekoliko minuta pre poluvremena.

Sa druge strane, fenomenalni Vensan Žerar je imao sedam odbrana pa je na krilima svog golmana Francuska došla do plus dva – 11:9. Svetski šampion je ubzo otišao i na četiri gola prednosti, ali su u svlačionice otišli sa plus tri. Krivac je Žerar, a strelac Luka Mušić. Nakon slobodnog bacanja po isteku vremena naš reprezentativac je reda radi prebacio zid, a jedan od najboljih golmana sveta ispustio loptu za 15:12. Nesvakidašnja slika.

Frnacuzi su odlično otvorili drugih 30 minuta i sa dva gola došli do maksimalnih plus 5 – 17:12. Bilo je očigledno da su reprezentativci Francuske ušli u svoj ritam, što je potpuno poremetilo izabranike Nenada Peruničića.

Greške su se nizale pa je naš tim u jednom momentu imao minus od devet golova – 22:13. Do kraja je upisan poraz, uz dvocifren minus – 32:21.

Najefikasniji igrač meča bio je Remili sa pet golova. U našem timu najbolji je bio Bogdan Radivojević sa sedam pogodaka.

U ponedeljak sledi možda i najvažniji meč na šampionatu, duel sa Brazilcima. Ta utakmica odrediće sudbinu Srbije na prvenstvu sveta.