Troicki prošao kvalifikacije i obezbedio mesto u glavnom žrebu Australijan Opena - Millennium sport

Marko Đinđić

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u glavni žreb prvog Gren slema u sezoni i igraće na ovogodišnjem Australijan Openu.

Trenutno 201. teniser sveta savladao je u poslednjoj rundi kvalifikacija Darijana Kinga sa Barbadosa nakon tri odigrana seta – 2:1 (6:2, 3:6, 6:3).

Viktor je bez problema osvojio prvi set sa dva napravljena brejka, ali je u drugom setu došlo do pada koncentracije i ispustio je svoj servis, što je King iskoristio i izjednačio rezultat u setovima.

Troicki je u trećem setu pritiskao servis protivnika i uspeo da ga slomi u pravom trenutku, u osmom gemu seta, nakon čega je servirao za pobedu što je sigurno i učinio i završio meč nakon sat vremena i 53 minuta igre.