Nemačka silna na startu rukometnog Mundijala - Admiral Bet SPORT

Nemačka silna na startu rukometnog Mundijala

Marko Kulić

Počelo je 26. Svetsko prvenstvo u rukometu koje se ove godine održava u Nemačkoj i Danskoj. Tu čast da otvori turnir imala je Nemačka protiv Koreje.

Nemci su apsolutno opravdali ulogu favorita i ubedljivo savladali ujedinjeni korejski tim rezultatom 30:19 (17:10). Nemci od samog starta nisu dozvolili moguću neizvesnost, a Korejanci su bili dodatno hendikepirani jer je u 12. minutu isključen Kim Dong-Mijung.

Najefikasniji kod Nemaca je bio Genshajmer sa sedam golova, dok su po četiri postigli Kolbaher, Fat i Pekeler. Najbolji u zajedničkoj ekipi Južne i Severne Koreje bili su Dong-hjun Jang i Tan Kang sa po četiri gola.

Pre nekoliko minuta počela je i druga utakmica u današnjem programu između drugog domaćina, Danske i Čilea.

U Grupi A gde je Nemačka, nalazi se i reprezentacija Srbije koja Svetsko prvenstvo otvara protiv Rusije u petak od 18 časova.