Danci demolirali Čile pred svojom publikom, neverovatno prvo poluvreme - Millennium sport

Danci demolirali Čile pred svojom publikom, neverovatno prvo poluvreme

Marko Kulić

Nakon Nemačke, i drugi domaćin svetskog prvenstva u rukometu počeo je svoje učešće. Danska je prosto razbila Čile rezultatom 39:16.

Koliko su Danci bili dominantni, dovoljno govori i to da su nakon prvog poluvremena vodili sa fantastičnih 22:4. Čile je naravno pred ovaj duel bio autsajder, ali malo ko je očekivao da će dati četiri, a primiti čak 22 gola posle prvih 30 minuta. Rezultat u drugom delu je bio "samo" 17:12. Međutim, jasno je da je to posledica činjenice da je meč već bio rešen.

Najefiksaniji kod Danaca bili su Hansen i Mortensen sa po sedam golova, dok su po četiri postigli Lauge i Svan.

Najbolji u selekciji južnoameričke reprezentacije bio je Salinas sa četiri pogotka.

Svetsko prvenstvo nastavlja se sutra, a jedan od mečeva igra i naša reprezentacija protiv Rusije od 18 časova.