Ren bez trenera slavio u Lionu; Boskila i Sala su zlato Nanta - Admiral Bet SPORT

Ren bez trenera slavio u Lionu; Boskila i Sala su zlato Nanta

Stefan Cvetković

Odigrane su šest utakmice ovog vanrednog kola u francuskoj Ligi 1 u terminu od 19 časova. Uživali smo u velikom broju golova, ipak derbi večeri odigran je u Nantu, gde su se sastali Nant i Marsej.

Vatromet golova viđen je na stadionu "De la Boažor", a do sva tri boda došao je domaći tim.

Nant predvođen fenomenalnim Boskilom i Salom upisao je novi trijumf u prvenstvu i došao do 20. boda.

Meč je obilovao šansama. Gosti iz Marseja su dva puta vodili, ali su na kraju otišli praznih ruku. Morgan Sanson je doveo ekipu Rudija Garsije u vođstvo u 28. minutu, ipak radost igrača Olimpika je trajala samo dva minuta, pre nego što je Sala u svom stilu, glavom, izjednačio na 1:1.

Šest minuta kasnije penal za Marsej koji Tovan pretvara u novi gol, a Abdulaj Ture koristi Salinu asistenciju i sjajno plasira loptu za rezultatsko izjednačenje pre odlaska na odmor.

Brazilska veza u 63. minutu je donela novu prednost Nantu. Lukas Lima je sjajno uposlio Gabrijela Boskilu kome nije bilo teško da sa dva metra ubaci loptu u mrežu.

Marsej je preuzeo inicijativu, domaći igrači su dva puta spašavali loptu sa gol linije, uz to Marsej je pogodio i stativu, ali je ekipa Vahida Halilhodžića upisala veoma bitna tri boda.

Duel između Bordoa i Sent Etijena je pored pet golova, obeležila i teška povreda Nevena Subotića. Njega je nehotice kolenom udario svoj golman, te je on prevezen u bolnicu.

Na terenu je viđeno pet gololova a Bordo je došao do trijumfa u 90. minutu.

Doni je doveo Sent Etijen u vođstvo, na drugoj strani izjednačio Pablo nakon asistencije Brijana.

Kamano u drugom poluvremenu dovodi "Žirodince" u vođstvo, ali Kazrdi novim golom, osmim u sezoni, donosi izjednačenje Sent Etijenu. Da bodovi ostanu kod kuće, potrudio se Pablo golom u 90. minutu, svojim drugim na meču.

Ren je bez trenera, tačnije sa trenerom mladog tima na klupi, priredio iznenađenje i slavio protiv Liona kao gost.

Golove su postigli Hatem Ben Arfa, koji je podsetio na svoje najbolje dane, i Sabatčeu u razmaku od dva minuta – 41. i 43. – pre odlaska na pauzu.

Tuluz je prekinuo seriju od šest utakmica bez pobede, trijumfom protiv Remsa. Odlučujući gol postigao je Isiaga Sila u nadoknadi prvog poluvremena.

Nim je u poslednjim trenucima meča došao do trećeg vezanog trijuma protvi Kaena. Umut Bozok je doveo goste u vođstvo u 18. minutu. Kaen je preko Princa Onijage došao do izjednačenja u 90. minutu i kada je delovalo da će meč biti završen podelom bodova, Loik Land rešava pitanje pobednika golom u poslednjim sekundama meča, tačnije 94. minutu, za 1:2. Dižon je sa igračem manje uspeo da slavi protiv poslednjeplasiranog Gengana sa 2:1.