Ne pomaže ni fenomenalni Micov - CSKA zadržao maksimalan učinak novim preokretom - Millennium sport

Ne pomaže ni fenomenalni Micov – CSKA zadržao maksimalan učinak novim preokretom

Marko Đinđić

Košarkaši CSKA iz Moskve slavili su protiv Armaniju u Milanu nakon novog preokreta.

Ekipa Dimitrisa Itudisa slavila je rezultatom 90:85 (16:21, 24:20, 23:25, 27:19).

Od samog starta videlo se da će ovo biti jedan sjajan meč – nakon slabije prve četvrtine, u drugoj deonici raspucali su se i jedni i drugi, a na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od jednog poena razlike.

Armani je krenuo bolje u nastavku igre, nametnuo svoj ritam i uspeo da dođe čak i do dvocifrene razlike.

CSKA je u nastavku odigrao dobru odbranu i uz sjajnu igru u napadu uspeo da preokrene rezultat i pet minuta pred kraj meča povede sa šest poena razlike.

Armani se nije predavao i nastavio je da igra svoju igru, ali je CSKA uspeo da održi prednost i dođe do šestog trijumfa u isto toliko odigranih mečeva.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Kori Higins sa 23 poena. Pratili su ga Nando De Kolo sa 18 i Vil Klajburn sa 14 poena.

U poraženom sastavu istakao se sjajni srpski internacionalac Vladimir Micov koji je postigao 24 poena. Pratio ga je Majk Džejms sa dabl-dabl učinkom – 18 poena i 11 asistencija, uz šest uhvaćenih lopti.