LE: "Petarde" Olimpijakosa i Salcburga, Sporting "preživeo" u Londonu - Millennium sport

LE: "Petarde" Olimpijakosa i Salcburga, Sporting "preživeo" u Londonu

Nikola Bulatović

Posle večerašnjih utakmica 4. kola Lige Evrope plasman u nokaut fazu obezbedili su još i Dinamo Zagreb, Salcburg, Leverkuzen, Arsenal i Cirih.

Grupa A

U ovoj grupi je i pre utakmica bilo jasno da su Leverkuzen i Cirih veoma blizu prvog mesta. Nemci su bili bolji posle prvih 45 minuta, ali nisu uspeli da materijalizuju bolju igru. Ipak, Jedvaj je u 60. minutu postigao gol nakon kornera i doveo "Farmaceute" u prednost.

Ludogorec i AEK Larnaka su igrali međusobni duel koji je odlučivao o tome ko i definitivno ispada iz trke za narednu rundu. Jedino što nikome nije odgovaralo jeste remi i to se upravo dogodilo. Posle 0:0 u Bugarskoj Cirih i Leverkuzen su obezbedili plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Grupa B

Rozenborg – Salcburg 2:5. Koliko je, zapravo, Zvezda napravila veliki rezultat time što je izbacila Salcburg možemo da vidimo i kroz rezultate austrijskog tima u Ligi Evrope. Japanac Minamino je već u prvih 45 minuta postigao het-trik na gostovanju Rozenborgu. Gulbrandsen se takođe upisao u strelce i na poluvremenu je bilo ogromnih 0:4. U nastavku je domaći tim uspeo da postigne dva gola (Adegbenro i Jensen), ali i autogol pa je konačan rezultat na semaforu bio 2:5.

Seltik – Lajpcig 2:1. Škotski prvak je poveo golom Tirnija, a onda nije bilo promene sve do finiša. Ogistin je izjednačio u 79. minutu na 1:1, a već u narednom napadu Eduard vraća prednost Seltiku. Na kraju pobeda za domaći tim, koja znači i šansu za prolazak dalje.

Grupa C

Bordo – Zenit 1:1. Posle prvog poluvremena vodio je domaćin, a strelac je bio Kamano. Zaboltoni je izjednačio u 72. minutu. Bod koji više odgovara Zenitu.

Slavija Prag – Kopenhagen 0:0. U duelu koji odlučuje koji će od ova dva tima nastaviti takmičenje nismo videli ni golove, ni rešenje ove dileme. Posle 4 kola u Grupi C jasno je samo da Bordo nema šanse da se plasira u nastavak takmičenja.

Grupa D

Jedan meč ove grupe je ranije završen. Fenerbahče je nošen Valbuenom došao do veoma važne pobede, a tri boda, kojima je osiguran prolaz u nokaut fazu, osigurao je i Dinamo Zagreb.

U maglovitom Zagrebu, igrači Dinama su bili znatno bolji od Spartaka iz Trnave i golovima Amera Gojaka, autgola Andreja Kadleca i Oršića došli do pobede od 3:1. Počasni gol za slovački tim postigao je Čanturišvili u 63. minutu.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa E

Samo jedan gol na dva meča ove grupe i to u Ukrajini.

U meču gde su golovi bili očekivani, nažalost bili smo uskraćeni tog zadovoljstva. Arsenal i Sporting su u jednom meču sporog ritma i malog broja šansi podelili bodove, odigravši bez golova.

Meč je obeležila teška povreda Denija Velbeka, koji je iznet na nosilima, a deluje da je polomio zglob.

Sportinge je meč završio sa desetoricom, nakon isključenja Matjea u 88. minutu. Raća Petrović je ušao sa klupe pet minuta pre kraja.

Meč u Poltavi između Vorskle i Karabaga dobio je tim iz Azerbejdžana sa 1:0, goom Abulajeva iz penala u 13. minutu.

Arsenal je i pored ovog remija obezbedio prolaz u nokaut fazu.

Grupa F

Biće drame u ovoj grupi u poslednja dva kola – Betis, Milan i Olimpijakos su u samo jednom poenu.

Olimpijakos nije imao problem sa Dudelanžom i slavio je sa ubedljivih 5:1.

Već posle 36. minuta je bilo 4:0, te su igrači grčkog ima malo povukli nogu sa gasa i čak dozvolili gostu iz Luksemburga da postigne prvi gol u takmičenju.

Kod Olimpijakosa golove su postizali: Torosidis, Fortunis, Kristodopulos i Fetfacidis.

Posebno je lep gol Kristodopulosa.

U Sevilji, Betis i Milan podelili su bodove.

Đovani Lo Selso je ponovo bio komban po "Rosonere" i doneo je vođstvo španskom timu u 12. minutu, ipak najbolji igrač Milana, Suso, iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora donosi izjednačenje.